MenuVyzkoušet zdarma
Menu hamburger
  • Úvod
  • Blog
  • OCR program pro všechny účetní

OCR program pro všechny účetní

Zajímá vás, co znamená pojem OCR faktura? Jedná se o účetní dokument využívající technologii optického rozpoznávání znaků. Vedení účetnictví se díky kombinaci OCR a AI zrychlí, a účetní tak získá více času na důležitější pracovní úkony, jež vyžadují lidské zapojení. Jedním z těchto online nástrojů používající tuto technologii, je Alice by redque, se kterou zvládnete vytěžit klidně i tisíce faktur denně.

Revoluční technologie OCR v kombinaci s umělou inteligencí
Pokročilá technologie rozpoznání textu (OCR) umožňuje převést fyzický dokument do jeho digitální podoby. Převod je možné provést například skenerem, foťákem mobilního telefonu nebo tabletu. V účetnictví se využívá OCR technologie spolu s AI modely a na základě této kombinace je možné automaticky zpracovávat faktury a účtenky. Díky tomu se zmodernizuje proces vytěžování, dojde k úspoře času a financí, sníží se chybovost a zvýší se celková efektivita v účetních operacích.

Online virtuální asistentka do vaší kanceláře
V na začátku roku 2023 uvedla společnost Redque s.r.o. na trh nový účetní nástroj Alice by redque, který efektivně pomáhá s vytěžováním účetních dokladů. Alice je poháněna enginem Redque, který na základě strojového učení a technologii OCR dokáže získat informace z daňových dokumentů. Alice je určena pro všechny velké i malé firmy, OSVČ a účetní, kteří chtějí eliminovat “nudné” opakující se úkoly a začít využívat OCR software online. V současné době je Alice schopna pracovat s téměř všemi českými, anglickými, slovenskými i německými doklady.

Práce s účetním nástrojem je velmi snadná, celý průběh se odehrává celkem ve 3 krocích:

  • Nahrajte vaši fakturu nebo účtenku skrze webovou nebo mobilní aplikaci, e-mailem nebo skenerem do nástroje.
  • Necháte Alice rychle vytěžit všechna potřebná data za pomoci technologie OCR a AI.
  • Získané informace z vašich daňových dokladů jedním kliknutím exportujte do svého účetního softwaru, kde s nimi můžete dále pracovat.

Závěrem: Digitalizace účetnictví šetří až tisíce korun měsíčně
Konzervativní obor jakým účetnictví rozhodně je, prochází v posledních letech modernizací, která s sebou přináší přechod z manuálního zadávání informací na zpracování pomocí OCR programů. Na trhu je již velké množství účetních nástrojů, které pomáhají účetním po celém světě. V současné době se Alice stala jedním z nejpřesnějších účetních nástrojů, který již využívají společnosti jako GLS, JPS GROUP či Třinecké železárny. Pokud i vy zvažujete, jaký OCR software online využít k usnadnění vaší práce, vyzkoušejte si zdarma DEMO verzi a nahlédněte do jejího uživatelského rozhraní.

 

Proč si jako účetní vybrat Alice? Těchto 10 důvodů vás přesvědčí 

Zaujala vás naše česká aplikace Alice a zvažujete, zda vám dokáže pomoci? Ještě než se na to podíváme, v první řadě se určitě hodí říci, že i přesto, že k jejímu fungování využíváme (naši vlastní) umělou inteligenci Redque, vaši pozici se URČITĚ nechystáme nahradit! Nebojte se, naším hlavním cílem je účetním práci zjednodušit a díky eliminaci ručního přepisování i poskytnout více času na ty úkoly, které vyžadují lidské zapojení.  

Číst více