MenuChat s Alice
Menu hamburger

bezpečnost

O svá data se bát nemusíte

Jakákoliv digitalizace a modernizace s sebou přináší mnoho otázek na bezpečnost. Je naprosto pochopitelné, že svá data chcete mít chráněná. Jelikož i nám velmi záleží na bezpečnosti, jsme plně otevření vašim dotazům. Ty nejčastější odpovědi na otázky zabezpečení vytěžování dokumentů naleznete níže.

img 2

Bezpečnost v rukou Microsoftu

Redque API i webová aplikace Alice běží v prostředí Microsoft Azure. Microsoft Azure je cloudová platforma provozovaná firmou Microsoft, která zajišťuje veškeré hostingové služby. Redque je nasazeno v módu Platform-as-a-Service (PaaS), kdy Microsoft zajišťuje veškerou infrastrukturu a Redque dodává pouze softwarový balíček, který následně Microsoft provozuje.

Bezpečnostní prvky

Redque využívá principu zabezpečení do hloubky (defence in depth), kdy každý komponent systému je navržen tak, aby sám o sobě dokázal data plně zabezpečit, a případné narušení jednoho prvku tak nevedlo ke ztrátě dat.

Fyzické zabezpečení. Data jsou uložena v datových centrech společnosti Microsoft v Holandsku a Německu, která jsou hlídána ochrannou službou 24 hodin 7 dní v týdnu. Zaměstnanci datového centra pracují vždy minimálně ve dvojicích, aby byla zajištěna vzájemná kontrola.

Zabezpečení infrastruktury. Veškeré servery jsou neustále monitorovány kyberbezpečnostním týmem Microsoft, který neustále vyhodnocuje potenciální hrozby a je schopen okamžitě reagovat na případné narušení systému. Microsoft rovněž automaticky zajišťuje instalaci veškerých updatů a bezpečnostních patchů, jako i antivirového a antimalwarového software.

Síťové zabezpečení. Síťová infrastruktura (load-balancery, firewally) je spravována dedikovaným týmem Microsoft. Jednotlivé virtuální stroje, na kterých běží Redque, jsou pak segregovány do samostatné virtuální sítě, aby byly síťově odděleny od ostatních aplikací, které mohou na daném stroji běžet. Celá infrastruktura prochází periodicky penetračními testy.

Zabezpečení dat. Veškerá data jsou šifrována jak v uložišti (v databázi), tak během jejich přenosu. Datové uložiště je v reálném čase replikováno do druhého datového centra, a tak v případě výpadku jednoho datového centra jsou data okamžitě dostupná ze záložního. Zálohování dat probíhá automaticky každých 5 minut a zálohy jsou uchovány po dobu 90 dní.

ISO

Certifikace

Platforma Microsoft Azure je mimo jiných certifikována následujícími standardy:

ISO/IEC 20000-1:2011

ISO 22301

ISO/IEC 27001

ISO/IEC 27017

ISO/IEC 27018

ISO 9001

EU GDPR

EU EN 301 549

EU ENISA IAF

Certifikáty k náhledu i stažení zde (https://learn.microsoft.com/en-us/azure/compliance/)

Proč si jako účetní vybrat Alice? Těchto 10 důvodů vás přesvědčí 

Zaujala vás naše česká aplikace Alice a zvažujete, zda vám dokáže pomoci? Ještě než se na to podíváme, v první řadě se určitě hodí říci, že i přesto, že k jejímu fungování využíváme (naši vlastní) umělou inteligenci Redque, vaši pozici se URČITĚ nechystáme nahradit! Nebojte se, naším hlavním cílem je účetním práci zjednodušit a díky eliminaci ručního přepisování i poskytnout více času na ty úkoly, které vyžadují lidské zapojení.  

Číst více