MenuVyzkoušet zdarma
Menu hamburger
  • Úvod
  • Blog
  • 10 výhod automatického vytěžování faktur

10 výhod automatického vytěžování faktur

Modernizace a digitalizace účetnictví s sebou přináší řadu inovativních možností pro zrychlení a zjednodušení účetních procesů. Jedním z těchto řešení je český účetní nástroj Alice by redque, který dokáže efektivně pomoci se zpracováním daňových dokladů. V tomto článku se zaměříme na 10 výhod automatického vytěžování faktur s Alice.

Vytěžování faktur s umělou inteligencí 

Automatické vytěžování daňových dokladů ocení nejen účetní kanceláře, ale také firmy všech velikostí a podnikatelé, jelikož se mohou nadobro rozloučit s každodenním ručním přepisováním svých faktur i účtenek. Alice by redque je poháněna enginem umělé inteligence Redque, které spojuje technologii OCR (rozpoznání textu) a umělé inteligence, díky čemuž zvládne vytěžit všechna důležitá pole a informace.

10 výhod automatického vytěžování faktur.

1. Snížení administrativní zátěže

Alice by redque přináší všem účetním úlevu od zdlouhavého ručního přepisování informací z daňových dokladů, a tím podstatně sníží administrativní zátěž. Díky automatizaci získají účetní více času pro své další pracovní úkoly, které vyžadují aktivní zapojení.

2. Na vytěžení dokumentu stačí pár vteřin

Online kolegyně Alice je schopna celý proces vytěžení – od nahrání faktury až po odeslání do účetního systému – stihnout do 20 vteřin. Stačí, aby uživatel prostřednictvím e-mailu, skeneru, webové nebo mobilní aplikace nahrál účetní doklad, nechal Alice během okamžiku vytěžit všechna důležitá data a na závěr jedním kliknutím vše exportovat do účetního systému.

3. Výrazná úspora času

Využitím naší aplikace, která kombinuje OCR a umělou inteligenci, vám odpadne povinnost ručně přepisovat každou informaci z daňových dokladů, díky čemuž získáte čas na své další pracovní úkoly.

4. Snížení chybovosti

Alice zvládne vytěžit všechny typy faktur s 98% přesností a tím eliminovat výskyt chyb, které může člověk snadno udělat během ručního přepisování faktur. Všechny získané firemní údaje Alice automaticky ověřuje v ARESu, aby zajistila přesnost a správnost všech informací.

5. AI model zpracuje všechny typy dokumentů

Účetní nástroj Alice zvládne zpracovat téměř všechny české, slovenské, anglické i německé daňové doklady. Hravě si poradí s fotkou, PDFkem i wordem. V případě, že Alice narazí na nový typ dokumentu, který nezná, dokáže se s ním velmi rychle seznámit a naučit se ho zpracovat.

6. S Alice ušetříte tisíce korun měsíčně!

Kolik stojí Alice? S aplikací můžete na personálních nákladech ušetřit až tisíce korun měsíčně, cena účetního nástroje se odvíjí od počtu vytěžených faktur a účtenek za měsíc. Pokud zpracováváte až tisíc faktur měsíčně, cena se bude pohybovat do 5 000 Kč. Pro konkrétní nacenění se spojte s naším obchodním zástupcem. 

7. Archivace dokladů po dobu až 5 let

Ztratili jste vaši účtenku? Nebojte se, Alice všechny nahrané doklady automaticky archivuje až po dobu 5 let. Takže pokud se stane, že se k faktuře potřebujete vrátit, stačí najet do vašeho uživatelského účtu v aplikaci a daný doklad si jednoduše dohledat.

8. Snížení náročnosti na zpracování účetnictví

S našim účetním nástrojem Alice odpadá všem podnikatelům a firmám potřeba fyzicky předávat daňové doklady svým účetním, čímž je výrazně zjednodušená spolupráce.

9. Konkurenční výhoda

Automatické vytěžování faktur významně optimalizuje účetní procesy a přináší s sebou nejen úsporu času, ale také nákladů, snížení chybovosti a zvýšení efektivity. S Alice tak mohou účetní získat v rychle se měnícím odvětví určitou konkurenční výhodu.

10. Schvalovací workflow

Nově Alice umožňuje konfiguraci schvalovacího workflow, což je zejména výhodné pro účetní kanceláře a firemní struktury. Díky této funkci je možné nastavit interní pravidla a spravovat tok účetních dokladů, od přijetí až po finální odsouhlasení.

Automatické vytěžování faktur pomocí umělé inteligence přináší pohodlí a bezstarostnost do účetních procesů. Moderní nástroje jako jsou Redque a Alice by redque vám mohou nejen pomoci s vedením účetnictví, ale také usnadnit práci. V případě zájmu si můžete vyzkoušet naši bezplatnou verzi a nahlédnout do uživatelského rozhraní Alice. Náš online účetní nástroj je určen pro všechny, kteří si chtějí usnadnit vedení účetnictví, a přejít na digitální a rychlé vytěžování daňových dokladů. Alice je vhodná jak pro podnikatele, tak i pro malé a střední firmy či účetní kanceláře. Velké firmy s vlastním účetním rozhraním mohou využít služby Redque, které je možné napojit skrze API. Online kolegyni Alice je možné bez problému napojit na téměř všechny účetní systémy, včetně systémů Pohoda, Abra, Helios, a další. S napojením Alice na váš účetní systém vám rádi naši pomohou naši kolegové. Ani o bezpečnost vašich dat nemusíte mít obavy, Alice všechny informace pečlivě ukládá do úložiště Azure od společnosti Microsoft.

 

Proč si jako účetní vybrat Alice? Těchto 10 důvodů vás přesvědčí 

Zaujala vás naše česká aplikace Alice a zvažujete, zda vám dokáže pomoci? Ještě než se na to podíváme, v první řadě se určitě hodí říci, že i přesto, že k jejímu fungování využíváme (naši vlastní) umělou inteligenci Redque, vaši pozici se URČITĚ nechystáme nahradit! Nebojte se, naším hlavním cílem je účetním práci zjednodušit a díky eliminaci ručního přepisování i poskytnout více času na ty úkoly, které vyžadují lidské zapojení.  

Číst více
§