MenuVyzkoušet zdarma
Menu hamburger
  • Úvod
  • Blog
  • Umělá inteligence v účetnictví: Pracujte efektivněji a bez chyb

Umělá inteligence v účetnictví: Pracujte efektivněji a bez chyb

Získejte čas pro to, co je skutečně důležité

Alice je neocenitelným pomocníkem každého moderního účetního. Díky špičkové OCR technologii a strojovému učení, které spolu dokonale ladí, se stává každodenní administrativa hračkou. Při příchodu do kanceláře tak už nemusíte ztrácet čas s hromadou papírů ke zpracování, ale máte k dispozici software, který vám na pár kliknutí ušetří hodiny drahocenného času.

Jak říká Lukáš Neumann: „Hlavním uplatněním umělé inteligence v účetnictví je automatizace rutinních a opakujících se úloh, což účetním profesionálům uvolňuje čas na složitější a strategické úkoly.“

Alice zpracuje všechny faktury a účtenky tak rychle, že získáte spoustu volného času pro strategičtější úkoly. 

Alice: Aplikace pro svižnější účetnictví

Alice přichází s nástroji, které vám usnadní každodenní práci. Jednou z jejích klíčových schopností je, že dokáže sama číst a zpracovávat vaše dokumenty. Tím umožňuje převod tištěného textu do digitálního formátu rychle a s minimem chyb, čímž značně zjednodušuje procesy jako je zadávání dat a archivace dokumentů.

Jak zdůrazňuje Lukáš Neumann, „Umělá inteligence dokáže například efektivně zpracovávat velké množství faktur, účtenek, bankovních výpisů či jiných účetních dokladů. Tato schopnost Alice zásadně transformuje každodenní rutiny účetních, osvobozuje je od monotónní práce a umožňuje jim věnovat se strategičtějším a tvořivějším činnostem.“

Z Alice se tedy může stát chytrý pomocník, který sleduje vše, co děláte a dokáže také předvídat vaše potřeby. Jakmile tedy přijde faktura, Alice ji zaznamená, ihned ví, kam ji zařadit a upozorní vás, pokud něco není v pořádku. Je navíc schopná naučit se z opakovaných stylů a přizpůsobit se specifickým potřebám každého podniku.

Opravdový parťák pro účetnictví

Platforma nabízí několik možností, díky kterým si může každá firma přizpůsobit nástroje a funkce podle vlastních požadavků – od přizpůsobení rozhraní, po nastavení pravidel pro zpracování dat. Proč zvolit právě Alice? Deset hlavních důvodů jsme pro vás sepsali v tomto článku

I umělá inteligence má své hranice

Ačkoliv Alice zvládá mnohé úkoly s překvapivou přesností a efektivitou, je primárně navržena pro automatizaci rutinních a časově náročných procesů a nevyžaduje žádná složitá rozhodnutí ani plánování. V účetnictví však existují situace, kde je stále nutná lidská kontrola. V těchto případech umělá inteligence jako celek umožňuje účetním využívat své odborné znalosti tam, kde jsou nejvíce potřeba.

Jak říká Lukáš Neumann: „Umělá inteligence potřebuje lidský dohled pro složitější finanční rozhodnutí.’‘ Tato potřeba pramení z komplexnosti některých účetních a finančních situací, které vyžadují nejen technické znalosti, ale také hluboké porozumění kontextu, etiky a regulací. I přes vysoký stupeň automatizace, který Alice nabízí, je důležité uznat, že AI není všemocná a její efektivní využití často závisí na spolupráci s odborníky v daném oboru.

Budoucnost účetnictví se rýsuje

V budoucnu můžeme zajisté očekávat další rozvoj v oblasti integrace umělé inteligence, což znamená automatizaci na vyšší úrovni, větší přesnost a hlubší personalizaci služeb. Vývoj AI technologií nabízí účetním nové příležitosti k rozvoji a optimalizaci jejich práce i zefektivnění podnikových procesů. 

S nespornými výhodami a obrovským potenciálem se Alice stává neocenitelným pomocníkem každého účetního. 

Podobné články

Proč si jako účetní vybrat Alice? Těchto 10 důvodů vás přesvědčí 

Zaujala vás naše česká aplikace Alice a zvažujete, zda vám dokáže pomoci? Ještě než se na to podíváme, v první řadě se určitě hodí říci, že i přesto, že k jejímu fungování využíváme (naši vlastní) umělou inteligenci Redque, vaši pozici se URČITĚ nechystáme nahradit! Nebojte se, naším hlavním cílem je účetním práci zjednodušit a díky eliminaci ručního přepisování i poskytnout více času na ty úkoly, které vyžadují lidské zapojení.  

Číst více