MenuChat s Alice
Menu hamburger
  • Úvod
  • Blog
  • Daňové přiznání 2023 bezchybně a včas

Daňové přiznání 2023 bezchybně a včas

Ve spolupráci s firmou Wolters Kluwer vám přinášíme aktuální informace o daňovém přiznání za rok 2023. V jejich aplikaci DAUČ najdete souhrn všech důležitých informací, které k sestavení přiznání potřebujete. Jaké termíny musíte dodržet, kdy musí daňové přiznání podat zaměstnanec, jak se vyhnout progresivnímu zdanění nebo jaké uplatnit slevy – i to jsou klíčová témata, na která vám DAUČ přinese spolehlivé odpovědi.

Základní lhůta pro podání přiznání je do úterý, 2. 4. 2024. Při podání datovou schránkou se termín může prodloužit do čtvrtka, 2. 5. 2024. A pokud podává přiznání daňový poradce později než v základním termínu, nebo máte povinný audit, potom platí lhůta až do pondělí 1. 7. 2024. V článku z aplikace DAUČ se dále dočtete, jaké jsou letos termíny pro Přehledy zdravotního a sociálního pojištění.

Nejčastěji využívanou slevou na daních z příjmů je sleva na manželku. Pro její uplatnění platí za rok 2023 dvě podmínky:

– manželka žije s poplatníkem ve společně hospodařící domácnosti a

– nemá vlastní příjem přesahující za zdaňovací období výši 68 000 Kč.

Přesto se kolem uplatnění této slevy neustále objevuje řada praktických otázek, na které vám aplikace DAUČ pomůže najít odpověď.

Vlastníte auto nebo nemovitost k podnikání nebo řešíte příjmy ze zahraničí? Pak vás budou zajímat články od předních expertů, jak majetek i příjmy správně zdanit. Za pozornost také stojí podrobně komentovaný přehled novel zákona o daních z příjmů přijatých v roce 2023, které mohou ovlivnit daňové přiznání fyzických osob – v něm si totiž přesně zkontrolujete, jestli vám nějaká změna neunikla.

 

Na závěr nechybí ani tipy, jak napsat na finanční úřad žádost o posečkání daně nebo jak reagovat na výzvu, když nebude přiznání podáno včas.

Už nemusíte strádat nad daňovými formuláři a pravidly – s aplikací DAUČ a jejími odborníky budete mít daňové přiznání pod kontrolou.

 

Zvýhodněná nabídka pro naše zákazníky!

Až do 31. 3. 2024 můžete předplatné aplikace DAUČ zakoupit s 15% slevou! Stačí v objednávce zadat slevový kód ALICEBREZEN2024. Sleva se vztahuje na předplatné MASTER a PREMIUM.

Proč si jako účetní vybrat Alice? Těchto 10 důvodů vás přesvědčí 

Zaujala vás naše česká aplikace Alice a zvažujete, zda vám dokáže pomoci? Ještě než se na to podíváme, v první řadě se určitě hodí říci, že i přesto, že k jejímu fungování využíváme (naši vlastní) umělou inteligenci Redque, vaši pozici se URČITĚ nechystáme nahradit! Nebojte se, naším hlavním cílem je účetním práci zjednodušit a díky eliminaci ručního přepisování i poskytnout více času na ty úkoly, které vyžadují lidské zapojení.  

Číst více