Redque využívá principu zabezpečení do hloubky (defence in depth), kdy každý komponent systému je navržen tak, aby sám o sobě dokázal data plně zabezpečit, a případné narušení jednoho prvku tak nevedlo ke ztrátě dat.
Fyzické zabezpečení. Data jsou uložena v datových centrech společnosti Microsoft v Holandsku a Německu, která jsou hlídána ochrannou službou 24 hodin 7 dní v týdnu. Zaměstnanci datového centra pracují vždy minimálně ve dvojicích, aby byla zajištěna vzájemná kontrola.
Zabezpečení infrastruktury. Veškeré servery jsou neustále monitorovány kyberbezpečnostním týmem Microsoft, který neustále vyhodnocuje potenciální hrozby a je schopen okamžitě reagovat na případné narušení systému. Microsoft rovněž automaticky zajišťuje instalaci veškerých updatů a bezpečnostních patchů, jako i antivirového a antimalwarového software.
Síťové zabezpečení. Síťová infrastruktura (load-balancery, firewally) je spravována dedikovaným týmem Microsoft. Jednotlivé virtuální stroje, na kterých běží Redque, jsou pak segregovány do samostatné virtuální sítě, aby byly síťově odděleny od ostatních aplikací, které mohou na daném stroji běžet. Celá infrastruktura prochází periodicky penetračními testy.
Zabezpečení dat. Veškerá data jsou šifrována jak v uložišti (v databázi), tak během jejich přenosu. Datové uložiště je v reálném čase replikováno do druhého datového centra, a tak v případě výpadku jednoho datového centra jsou data okamžitě dostupná ze záložního. Zálohování dat probíhá automaticky každých 5 minut a zálohy jsou uchovány po dobu 90 dní.