MenuVyzkoušet zdarma
Menu hamburger
  • Úvod
  • Blog
  • Jaroslav Ždímal: Představení nové mobilní aplikace Alice by redque

Jaroslav Ždímal: Představení nové mobilní aplikace Alice by redque

V Redque jsme si pro vás připravili praktickou novinku – účetní mobilní aplikaci, díky které je přijímání a následné zpracování účtenek a faktur zase o krok jednodušší. O praktické mobilní verzi naší Alice jsme si povídali s Jaroslavem Ždímalem. Pro ty, kteří Alice ještě neznají – jedná se o český moderní účetní nástroj, který je schopný během několika sekund vytěžit všechna důležitá data z daňových dokladů a odeslat je do jakéhokoli účetního softwaru. Vše rychle, přesně a jednoduše.

Mobilní aplikace Alice pomáhá s vytěžováním účtenek a faktur.

Jardo, minule jsme spolu mluvili o účetním nástroji Alice by redque. Náš tým vývojářů nedávno přišel s novinkou, která řadě klientů zjednoduší práci při “získávání” dokladů od zákazníků. Můžeš mi o ní říci víc?

Je to tak, nedávno jsme pro naše klienty spustili mobilní aplikaci Alice, která funguje jako užitečný doplněk webové verze účetního nástroje. Umožňuje nahrát doklady a provést základní úpravy přímo z jakéhokoliv mobilního telefonu. Širší funkce ale stále zůstávají primárně ve webové verzi. Tato bezplatná aplikace je momentálně k dispozici pro operační systém iOS v App Storu. Plánujeme také její dostupnost pro operační systém Android v prvním kvartálu 2024.

Pro koho je tato novinka primárně určena a jaké přínosy nabízí uživatelům v porovnání s desktopovou verzí?

Mobilní aplikaci Alice jsme vyvinuli hlavně pro ty, kteří často předávají účtenky a faktury svým účetním. Je to totiž velký přínos pro účetní kanceláře, které zpracovávají stovky daňových dokladů pro jednotlivé klienty – během okamžiku totiž mohou svým klientům dát přístup do Alice, a poté již jen zpracovávat ofocené a automaticky vytěžené doklady. Uživatelé ocení jednoduché použití – aplikaci stačí otevřít, jedním kliknutím vyfotit účtenku a hned ji odeslat. Praktické je také to, že fotografie se neukládají do telefonu, takže nezabírají místo v paměti. Navíc vše, co v mobilní aplikaci uděláte, se okamžitě synchronizuje s webovou verzí. 

Jak se liší uživatelské rozhraní mobilní aplikace Alice od webové verze dostupné na stránkách?

Uživatelské rozhraní naší mobilní aplikace Alice je velmi podobné tomu, co najdete ve webové verzi. Vytvořili jsme ji s důrazem na jednoduchost a přehlednost, aby byla snadno použitelná pro všechny uživatele i bez širších technických dovedností. Když si ji poprvé stáhnete, objeví se obrazovka pro zadání přihlašovacích údajů. Pokud už máte účet v naší webové aplikaci, jednoduše použijete tytéž údaje (či účetní jednotce založíte nové), a můžete se okamžitě přihlásit. Pokud je toto vaše první setkání, registrační proces Alice je velmi rychlý a nezabere více než minutu. Po přihlášení nebo registraci můžete aplikaci začít plnohodnotně využívat..

Od čeho se odvíjí cena používání Alice a kolik stojí zpracování jednoho dokumentu?

Mobilní aplikace Alice je součástí naší webové služby, takže za její používání neúčtujeme žádné dodatečné poplatky. Obecně se tedy cena za vytěžení jednoho dokumentu pohybuje mezi 3 a 5 korunami. U nás neexistuje ani poplatek za počet účetních jednotek nebo uživatelů – vše je zahrnuto v rámci měsíčního paušálu za vytěžování. Kdokoliv, kdo je našim stávajícím klientem, případně si zatím chce vyzkoušet pouze bezplatnou verzi, si může aplikaci zdarma stáhnout a začít vytěžovat své daňové doklady.

Dokážeš přiblížit, co nás za novinku bude čekat příště?

Naším nejbližším cílem je spustit aplikaci pro Android, na čemž intenzivně pracujeme, abychom ji uvedli na trh co nejdříve. Současně se ale samozřejmě neustále snažíme aplikaci rozvíjet a přizpůsobovat podle potřeb a požadavků našich klientů. 

Podobné články

Proč si jako účetní vybrat Alice? Těchto 10 důvodů vás přesvědčí 

Zaujala vás naše česká aplikace Alice a zvažujete, zda vám dokáže pomoci? Ještě než se na to podíváme, v první řadě se určitě hodí říci, že i přesto, že k jejímu fungování využíváme (naši vlastní) umělou inteligenci Redque, vaši pozici se URČITĚ nechystáme nahradit! Nebojte se, naším hlavním cílem je účetním práci zjednodušit a díky eliminaci ručního přepisování i poskytnout více času na ty úkoly, které vyžadují lidské zapojení.  

Číst více
§